KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15029399
*
nr 1502 9399
Bror Ingemar Fröberg
(1921-1999), Sverige
Komposition. Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 62x51 cm
Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2022
kl 20:50:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 16:00:05
1
300 kr
13/11 15:18:11
2
350 kr
13/11 15:35:40
2
400 kr
14/11 13:47:08
1
400 kr
14/11 13:47:08
2
400 kr (Budbetjänt)
14/11 13:47:13
1
450 kr
14/11 14:01:40
2
Vinnande bud
14/11 15:12:25
2
justering av budtak
14/11 20:49:48
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bror Ingemar Fröberg
Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.
Läs mer om Bror Ingemar Fröberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik bror ingemar fröberg komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:14
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:28
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:55
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:04
-
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:40
-
4140 Blandteknik
Ferdinand Boberg (1860-1946), Sverige, "Stigbergsg..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:15
*
Bror Ingemar Fröberg
Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bror Ingemar Fröberg
nr 1502 9399
Bror Ingemar Fröberg
(1921-1999), Sverige
Komposition. Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 62x51 cm
Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/11 16:00:05 | 1 | 300 kr |
13/11 15:18:11 | 2 | 350 kr |
13/11 15:35:40 | 2 | 400 kr |
14/11 13:47:08 | 1 | 400 kr |
14/11 13:47:08 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
14/11 13:47:13 | 1 | 450 kr |
14/11 14:01:40 | 2 | Vinnande bud |
14/11 15:12:25 | 2 | justering av budtak |
14/11 20:49:48 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bror Ingemar Fröberg
Bror Ingemar Fröberg, svensk mÃ¥lare född 1921 i Stockholm, död 1999.Läs mer om Bror Ingemar Fröberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik bror ingemar fröberg komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:14 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:28 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:55
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:04 -
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:40 -
4140 Blandteknik
Ferdinand Boberg (1860-1946), Sverige, "Stigbergsg..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:15